زانو رده 40 | قیمت روز اتصالات زانو رده 40 | اتصالات سپاهان

زانو رده 40

زانو رده 40 یکی از اتصالات بسیار مهم و کاربردی در صنعت تاسیسات و لوله کشی است. از این نوع زانو برای ایجاد هرگونه تغییر در جهت جریان استفاده می شود. همچنین این زانو برای ایجاد انشعاب در لوله اصلی جهت فراهم کردن مسیر های بیشتر برای عبور سیال و دیگر اقدامات مشابه تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی زانو جوشی رده 40 در صنعت بسیار مورد استفاده بوده و با توجه به انواع مختلف ان کاربردهای متفاوتی نیز دارد.
معمولا زانو رده 40 را از نظر جنس، نحوه اتصال و کلاس فشاری و سایر ویژگی ها به دسته های فولادی، استیل و گالوانیزه تقسیم بندی می کنند. هر کدام از این مدل زانو را در موارد خاصی مورد استفاده قرار می دهند.

مشخصات زانو جوشی رده 40

ویژگی مهم و بارز زانو رده 40 قدرت بسیار بالای آن است. این امر به دلیل استفاده از روش جوشکاری برای اتصال آن بهص وجود می آید. بنابراین این محصول از استحکام کافی برای استفاده در صنایع مختلف برخوردار است. از دیگر ویژگی های این محصول قیمت بسیار مناسب ان است زانو جوشی رده 40 با توجه به کیفیت فوق العاده ای که دارد از قیمت نسبتا پایینی برخوردار است.

در طراحی و ساخت این محصول دقت بسیار بالایی صورت گرفته است به شکلی که لبه های آن را به شکل ویژه ای طراحی کرده اند. این امر سبب می شود تا استفاده کنندگان هنگام استفاده دچار مشکل نشده و به راحت ترین شیوه ممکن زانو را کار بگذارند.

طراحی منحصر به فرد لبه های زانو رده 40 از انوع جوشی باعث می شود تا عملکرد ان به شکل محصوصی بهبود پیدا کند. از دیگر ویژگی که می توان برای این نوع زانو نام برد یکپارچه بودن ساختار آن است. یک تکه بودن و یک پارچه بودن زانو نه تنها سبب نصب راحت آن می شود بلکه هزینه های نگهداری از آن را تا حد زیادی پایین می آورد.

زانو رده 40 از نوع جوشی دارای انواع متنوعی می باشد که پرکاربرد ترین آن ها عبارتند از:

1: سه‌راهی: سه راهی کاهنده و سه راهی هم اندازه

2: تبدیل‌ها: تبدیل کاهنده غیر هم مرکز و تبدیل کاهنده هم مرکز، تبدیل هم‌ مرکز و تبدیل کج

3: انواع زانویی و درپوش: زانو 45 درجه، زانوی 60 درجه (LR)، درپوش cop، زانو 90 درجه (SR)و زانو 180 درجه یا SR

عنوان سایز – اینچ مدل رده برند قیمت
زانو بدون درز 1.2 45 درجه 40 Benkan 7500
زانو بدون درز 3.4 45 درجه 40 بنکن 9100
زانو بدون درز 1.22 45 درجه 40 Benkan 7300
زانو درز مخفی 1.41 45 درجه 40 بنکن 15000
زانو درز مخفی 1.21 45 درجه 40 Benkan 19000
زانو درز مخفی 1.22 45 درجه 40 بنکن 53000
زانو مانیسمان 3 90 درجه 40 Benkan 136000
زانو مانیسمان 4 90 درجه 40 بنکن 250000
زانو مانیسمان 5 90 درجه 40 Benkan 405000
زانو درز مخفی 1.2 90 درجه 40 بنکن 10000
زانو درز مخفی 1 90 درجه 40 Benkan 17000

رده های زانو جوشی مانیسمان

زانو جوشی مانیسمان در رده های مختلفی طراحی و ساخته می شود که مهم ترین و پرکاربردترین آنها زانو فولادی مانیسمان با رده 40 می باشد. این مدل زانو در بسیاری از صنایع از جمله پتروشیمی، نفت، اتوماسیون های صنعتی، گاز و اتوماسیون های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی این نوع زانوی جوشی در رده های 20، 30، 40، 50، 60، 80، 120، 160 تولید می شوند. زانوهای مانیسمان در انواع 45 و 90 درجه مورد استفاده قرر می گیرند که ضخامت و فشار اتصالات مانیسمان تعیین کننده رده لوله ها و اتصالات قابل استفاده در انواع پروژه های صنعتی می باشند.

انواع اتصالات جوشی مانیسمان رده 40

اتصالات جوشی مانیسمان (بدون درز) رده 40، نوعی اتصالات لوله‌ای هستند که از جنس فولاد کربنی ساخته می‌شوند و برای اتصال بخش‌های مختلف لوله‌کشی صنعتی به کار می‌روند. این اتصالات به دلیل نداشتن درز و مقاومت بالا در برابر فشار و دما، در کاربردهای حساس و با فشار بالا بسیار محبوب هستند. در ادامه، توضیحات هر یک از این اتصالات را آورده‌ایم:

زانو 90 درجه

کاربرد: تغییر جهت جریان با زاویه 90 درجه.
توضیح: این نوع زانو برای تغییر جهت لوله‌ها به زاویه 90 درجه استفاده می‌شود و یکی از پرکاربردترین اتصالات در سیستم‌های لوله‌کشی است. این زانوها معمولاً در دو نوع شعاع بلند (long radius) و شعاع کوتاه موجود هستند.

شعاع بلند : شعاع مرکز به انتها برابر 1.5 برابر قطر لوله است.
شعاع کوتاه: شعاع مرکز به انتها برابر قطر لوله است که به آن زانو 90 درجه شورت نیز گفته می‌شود.

زانو 45 درجه

کاربرد: تغییر جهت جریان با زاویه 45 درجه.
توضیح: این نوع زانو برای تغییر جهت لوله‌ها به زاویه 45 درجه استفاده می‌شود. این اتصال معمولاً در مواردی که نیاز به تغییر جهت ملایم‌تر در لوله‌کشی است، به کار می‌رود.

سه راه مساوی

کاربرد: انشعاب گرفتن از خطوط اصلی لوله.
توضیح: سه راه مساوی دارای سه خروجی با قطر یکسان است و برای انشعاب گرفتن از لوله اصلی به کار می‌رود. این اتصال زمانی که نیاز به ایجاد انشعاب برابر در سیستم لوله‌کشی داریم، استفاده می‌شود.

سه راه تبدیلی

کاربرد: انشعاب و تغییر دادن خطوط اصلی لوله.
توضیح: سه راه تبدیلی دارای سه خروجی است که قطر انشعاب فرعی کوچکتر از قطر خطوط اصلی است. این نوع اتصال زمانی استفاده می‌شود که نیاز به انشعاب با قطر کوچکتر از لوله اصلی باشد.

تبدیل صاف (هم مرکز)

کاربرد: تغییر سایز خطوط لوله.
توضیح: تبدیل صاف (هم مرکز) برای تغییر سایز خطوط لوله به صورت هم محور استفاده می‌شود. قطرهای ورودی و خروجی در این تبدیل در یک خط مستقیم قرار دارند، که جریان را به طور یکنواخت منتقل می‌کند.

تبدیل کج (غیر هم مرکز)

کاربرد: تغییر سایز به حالت کج.
توضیح: در تبدیل کج (غیر هم مرکز)، مرکز خطوط ورودی و خروجی هم‌محور نیستند. این نوع تبدیل برای جلوگیری از جمع شدن هوا یا مایع در سیستم‌های افقی به کار می‌رود.

کپ (Cap)

کاربرد: مسدود کردن انتهای خط لوله.
توضیح: کپ برای بستن و مسدود کردن انتهای لوله استفاده می‌شود. این اتصال در پایان سیستم لوله‌کشی برای جلوگیری از جریان و نشت مایعات یا گازها به کار می‌رود.

زانو 90 درجه شورت

کاربرد: تغییر جهت جریان با زاویه 90 درجه با شعاع کمتر.
توضیح: زانو 90 درجه شورت دارای شعاع کمتری نسبت به زانو 90 درجه استاندارد است و برای فضاهای محدود که تغییر جهت تندتری لازم است، استفاده می‌شود.

زانو 180 درجه (U)

کاربرد: تغییر جهت جریان (دور زدن) جریان با زاویه 180 درجه.
توضیح: این نوع زانو برای برگرداندن جریان با زاویه 180 درجه به کار می‌رود، به طوری که جریان به سمت مسیر قبلی بازگردد. این اتصال معمولاً در مبدل‌های حرارتی و موارد مشابه کاربرد دارد.

چهار راه

کاربرد: انشعاب گرفتن (افزودن دو انشعاب دیگر) به خطوط اصلی لوله.
توضیح: چهار راه دارای چهار خروجی است که معمولاً در زاویه 90 درجه نسبت به یکدیگر قرار دارند. این نوع اتصال برای تقسیم یا ترکیب جریان در چهار جهت مختلف استفاده می‌شود.

این اتصالات جوشی به دلیل مقاومت بالا در برابر فشار و خوردگی، در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، و کاربردهای صنعتی گسترده‌ای دارند.

مواد اولیه در تولید زانو رده 40

زانو رده 40 با توجه به نوع کاربرد آن ازجنس پلیمری یا PVC یا فولادی و استیل ساخته می شود. نوع پلیمری و فولادی آن اغلب در صنعت و ساختمان سازی استفاده می شود در حالی که از نوع استیل اغلب در صنایع غذایی بهره گرفته می شود. از آن جا که این نوع زانو به دو روش سرد و گرم تولید می شود مواد اولیه تولید نیز درهر دو روش متفاوت می باشد.

در تولید زانو رده 40 به روش سرد بسته به نوع زانویی خروجی از لوله های درزدار گازی مانند سپاهان یا سپنتا و لوله های مانیسمان استفاده می شود. به طور کلی رایج ترین و پرکاربرد ترین مواد مورد استفاده جهت ساخت این نوع زانو عبارتند از:

1: کربن استیل

2: استنلس استیل

3: آلومینیوم

4: مس

5: لاستیک و انواع پلیمرها

علاوه بر آن زانو رده 40 نیز همانند لوله ها امکان دارد در داخل یا خارج و یا هر دو سطح مورد پوشش واقع شود. این امر با توجه به کاربرد و سرویس عملیاتی انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که متریال زانوی مربوطه به طور معمول بر اساس متریال لوله انتخاب می شود.

چرا از اتصالات مانیسمان بدون درز استفاده کنیم؟

همان گونه که می دانید زانو رده 40 یکی از مهم ترین اتصالات مانیسمان است که در موارد مختلف و مهم کاربرد دارد. برای استفاده از این نوع اتصالات دلایل بسیاری وجود دارند که سبب شده اند تا این اتصالات بهترین گزینه جهت استفاده به شمار بیایند. مهم ترین دلیل برای استفاده از این اتصالات کیفیت بسیار مطلوب و همچنین قیمت مناسب آن ها می باشد. نصب این اتصالات به حدی آسان است که افراد می توانند در کم ترین زمان ممکن آنها را نصب و مورد استفاده قرار دهند.

این مدل اتصالات به دلیل بکارگیری متریال با کیفیت در ساخت آنها دارای طول عمر بالایی هستند. بنابراین می توان با خیالی آسوده برای مدت های طولانی از آن ها استفاده کرد. این محصولات دارای ضخامت های متنوعی می باشند که دست مصرف کننده را برای انتخاب باز می گذارند.

همچنین این اتصالات در سایز های مختلفی تولید می شوند و مصرف کننده می تواند مطابق با نیاز خود یک مدل را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهد. دلیل دیگر برای استفاده از اتصالات مانیسمان سهولت در نگهداری و مراقبت و تعویض آن ها است.

انواع متنوع اتصالات 

نکته: اتصالات دارای انواع متنوعی است که مهمترین آن ها اتصالات مانیسمان است. این اتصالات را اغلب با نام اتصالات بدون درز می شناسند که در ساخت آن ها از فولاد استفاده شده است. فولاد به کار رفته در ساخت این اتصالات سبب ایجاد استحکام و مقاومت بسیار بالایی در آن ها شده و باعث سازگاری آن ها با انواع شرایط محیطی شده است. با توجه به کاربردهای بالای این محصولات در زمینه های مختلف صنعتی و ساخت و ساز تولید آن ها در سطح بسیار گسترده ای صورت می گیرند.

این امر سبب کثرت انواع مختلفی از این محصول شده است که هر یک دارای ویژگی ها و کاربردهای مختص به خود می باشند. لازم به ذکر است که بر روی این اتصالات جای هیچ گونه جوش و درزی وجود ندارد به نحوی که طراحی و تولید آن کاملا مشابه لوله های مانیسمان می باشند. ویژگی های منحصر بفرد و مقاومت بالای این اتصالات در برابر دمای بالا موجب شده است که از آن ها در صنایعی که از سیالات پرفشار در آن ها استفاده می شود بهره گرفته شود.

کاربردهای زانو رده 40

1: قابل استفاده در لوله کشی آتش نشانی.

2: قابل استفاده در لوله کشی موتورخانه ساختمان های پیشرفته و با کیفیت بالا.

3: مورد استفاده در صنایع هیدرولیک فشار قوی

4: قابل استفاده در جوشکاری اتصالات رده 40

5: گاز فشارقوی psi 2 * psi 60 یا همان 2 پوندی و 60 پوندی

6: ایجاد تغییر زاویه مسیر لوله گاز

7: قابل استفاده در لوله کشی گاز توکار خانگی

8: استفاده در لوله کشی تاسیسات موتورخانه و فن کویل

9: استفاده در خطوط انتقال گاز، نفت، صنایع آب و فرآورده‌های شیمیایی

انواع زانو مانیسمان کدامند؟

زانو مانیسمان دارای انواع مختلفی از جمله:

1: زانویی 45 درجه یا شعاع گردش بلند

2: زانویی 90 درجه یا شعاع گردش کوتاه

3: زانویی 180 درجه یا شعاع گردش کوتاه

اتصالات فولادی و جوشی کدامند:

1: اتصالات پرچی

2: اتصالات پیچی

3: اتصالات جوشی

اتصالات جوشی نیز انواع مختلفی دارند که مهم ترین و متداول ترین آن ها عبارتند از:

1: نوع جوش: جوش نیز به نوبه خود به انواع متفاوتی تقسیم بندی می شود که مهم ترین آن ها شامل جوش نبشی یا ماهیچه ای، جوش انگشتانه، جوش کام، جوش شیاری می باشند.

2: حالت جوش: حالات جوش شامل عمودی، تخت، افقی و بالاسری می باشند.

3: نوع اتصال: انواع اتصال شامل سربه سر، روی هم ، سپری، لبه و گوشه می باشند.

نکته: جوش ماهیچه ای به نسبت جوش شیاری ضعیف تر است. با این حال استحکام و مقاومت جوش در حین اجرا بالا می رود. بنابراین جوش ماهیچه ای نسبت به دیگر آیتم ها کاربرد بیشتری دارد. همچنین جوش انگشتانه و جوش کام هزینه بسیار بالایی داشته و در انتقال نیروهای کششی عمود بر سطح ضعیف عمل می کنند. لازم به ذکر است که کیفیت اتصالات فولادی و جوشی بستگی به توانایی جوشکار دارد.

سایز (اینچ) قیمت 45 درجه(ریال) قیمت 90 درجه(ریال) قطر دهانه زانو ضخامت (mm)
4 1930000 2530000 114.1 6.02
3 1100000 1495000 88 5.48
21/2 765000 1065000 72 5.15
11/4 193000 260000 42.1 3.55
11/2 265000 350000 48.2 3.67
1 140000 155000 48.1 3.37
2 430000 500000 60.2 3.90
3/4 120000 145000 26.6 2.86
1/2 800000 114000 21.2 2.75

نحوه ساخت زانو رده 40 چگونه است

زانویی لوله ای استیل

زانویی لوله‌ای استیل از نوع زانوی رده 40 مهم ترین بخش در یک سیستم لوله‌کشی برای تغییر جهت جریان سیال می باشد. این مدل زانویی برای اتصال دو لوله با همان قطر مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع زانو از لحاظ زاویه جهت، نوع اتصال، طول و شعاع، متفاوت می باشد. لازم به ذکر است با توجه به مسیر مایع خطوط لوله، زانویی را می‌توان به درجه‌های متنوعی دسته بندی کرد. مانند 45، 90، 180، 60، 120 درجه.

کاربرد زانو استیل

تغییر مسیر جریان گاز و مایع بصورت 45 درجه

استفاده در خروجی و ورودی های رادیاتور

بهره مندی با روش بهینه کردن در سایر اتصالات استیل

تغییر مسیر جریان با زاویه نود درجه

نحوه ساخت زانو رده ۴۰

پیش تر نیز بیان شد که زانو رده 40 به دو روش گرم و سرد تولید می شود.

تولید زانو به روش سرد معمولا برای زانوهای درزدار سایز 1/2 و 3/4 کاربرد دارد. همچنین تولید به روش گرم برای تولید زانوهای مانیسمان و زانو درزدار و زانو رده 40 استفاده می شود.

در روش گرم، ساخت زانو از لوله یک سایز کمتر و یا حتی دو سایز پایین تر در نظر گرفته می شود. همچنین در این روش زانو از لوله با سایز خودش تولید خواهد شد.

زانوی رده 40 ساخته شده به روش سرد به صورت اتوماسیون و کاربری بالا تولید می گردد. این روش یکی از بهترین و مناسب ترین روش ها برای تولید زانو می باشد. به طور کلی ساخت زانو رده 40 طبق مراحل ذیل ساخته می شود.

1: انتخاب لوله مرغوب و مناسب

2: فرم دهی زانو به کمک پرس هیدرولیک

3: چربی زدایی زانو

4: شات بلاست

5: پخ زنی دو سر زانو

6: رنگ کردن زانو با رنگ نانو.

7: مارک زنی و حک کردن نام شرکت سازنده

8: آزمایش و تست زانوی ساخته شده

9: بسته بندی محصول جهت عرضه به بازار مصرف

نکته: دستگاه سازنده زانو رده 40 از 4 بخش اصلی تشکیل شده است که هر بخش مسئولیت ساخت قسمتی از زانو را بر عهده دارد. این ۴ بخش شامل موارد ذیل می باشند.

1: جک عقب

2: جک میانی یا جک عمودی

3: سیستم قالب

4: برش و اره

انواع زانو جوشی استیل کدامند؟

پیش از پرداختن و برشمردن انواع زانو رده 40 از نوع جوشی استیل باید بدانید که زانو استیل به دو شکل طراحی و ساخته می شود. این دو شکل عبارتند از زانوی استیل جوشی و استیل دنده که در صنایع گاز، غذایی، بخار، هوا و صنایع دارویی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که زانوی جوشی استیل در گرید های متنوع و با توجه به نوع صنعت و سیال قابل انتخاب و استفاده می باشد. از جمله پرمصرف ترین نوع زانوی جوشی استیل شامل موارد ذیل می شوند.

316L
316
304
304L
321
زانوی رده 40 جوشی استیل شبیه زانوی یک انسان است که در حالت خمیده قرار گرفته است. از این محصول زمانی استفاده می شود که بخواهند دو قطعه را که نسبت به یکدیگر دارای زاویه باشد به هم متصل کنند. این دو قطعه معمولا از لحاظ موقعیت مکانی نسبت به هم دارای زاویه هستند.

لیست قیمت اتصالات مانیسمان رده 40

قیمت اتصالات مانیسمان رده 40

قیمت اتصالات مانیسمان رده 40 تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین می شود. الزامات محصول مورد نیاز مشتری به طور مستقیم روی دشواری و مدت زمان تولید اتصالات تاثیر می گذارد. بنابراین این عوامل را می توان تاثیر گذار ترین حالت ها بر تعیین قیمت ها دانست. مثلا هر چه نیاز مشتری به صافی بیشتر باشد هزینه صاف کردن سطح داخلی و خارجی اتصالات در مرحله بعد از پردازش بیشتر خواهد شد. بنابراین می توان ادعا کرد هر چه خواسته و نیاز مشتری بیشتر باشد مراحل پردازش و زمان تولید بیشتر خواهد شد در نتیجه قیمت اتصالات افزایش پیدا می کند.

زانو جوشی رده 40 در تاسیسات فشار گاز و آتش نشانی بیشتر از سایر اتصالات استفاده میشود زیر بعلت نداشتن درز و ضخامت زیاد استحکام بیشتری دارد و فشار بیشتری میتواند تحمل کند.

امروزه شرکت ها و تولید کننده های بسیاری در زمینه تولید اتصالات بخصوص Elbow Category 40 فعالیت می کنند. با توجه به نیاز روزافزون به این اتصالات تولید آن نیز روبه افزایش می باشد. از این رو انواع مختلفی از این اتصالات را در مارک های مختلف می توان در بازار یافت که با توجه به متریال به کار رفته در آن ها و نحوه ساخت دارای قیمت های متفاوتی هستند.

فروش انواع اتصالات جوشی رده 40 بنکن در ایران برای دریافت قیمت و اطلاعات موجود هر محصول لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

سفارش و فروش در تهران یکروزه و سفارش های شهرستان در دو روز کاری انجام خواهد شد.

 

4.7/5 - (38 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
اتصالات رده 40 | لیست قیمت به روز اتصالات رده 40 بنکن | اتصالات سپاهان
نوشتهٔ بعدی
اتصالات فولادی و جوشی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

22 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست